Školní družina

Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve třech pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.


Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20. 5. 2015

 1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
 2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
  1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
  2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
  3. Přednost mají mladší žáci před staršími
  4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
  5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
  6. Umístění do ŠD není nárokové


Plánované akce ve školním roce 2019/2020:

  Plánované družinové akce

 • Malování na chodníku
 • Družinový čtyřboj
 • SuperStar
 • Čertovská diskotéka
 • Výtvarná soutěž
 • Karneval
 • Pexesiáda
 • Puzzliáda
 • Besedy v knihovně Jiřího Mahena
 • Pozadu
 • Dopravně - vědomostní soutěž


Karnevaly v ŠD

Únor byl tradičně ve znamení karnevalů. Všech našich 8 oddělení ŠD si připravilo na míru ten svůj karnevalový program. Co bylo pro všech 176 zúčastněných společné? Tanec, soutěžení, hudba. Bez mlsání a dobrého pití si to už nedovedeme představit. Kromě nezapomenutelného zážitku si děti odnesly malou sladkou odměnu.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.Superstar

V pondělí 20. 1. a čtvrtek 23. 1. se v naší ŠD konala Superstar. Opět se nám urodila sousta nových talentů. Práce poroty nebyla vůbec snadná, jelikož všichni soutěžící podali neuvěřitelné výkony. Všem gratulujeme a těšíme se na příští rok. Celkem se zúčastnilo 117 dětí. Na předních místech se v jednotlivých kategoriích nakonec umístili následující:

Kategorie 1. a 2. tříd:
1. místo – Marek Chrenko
2. místo – Daniel Malkes
3. místo – Nikola Žukovská

Kategorie 3. a 4. tříd:
1. místo – Adam Kolář
2. místo – Martina Volanská
3. místo – Antonie Kosíková

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Druháčci v knihovně

Ve dnech 6. a 13. 12. jsme uskutečnili s našimi druháčky návštěvy v místní knihovně J. Mahena. Paní knihovnice si připravila pro děti zajímavý program na téma „Vánoce“. V knihovně tak na nás dýchla kouzelná vánoční atmosféra a uvědomili jsme si, že Vánoce jsou už za dveřmi. Na začátku jsme paní knihovnici vyslovili svá největší vánoční přání a dále se děti dozvěděly nové zajímavosti a také si zopakovaly staré vědomosti o svátcích, na které se všichni už moc těšíme! Nakonec děti jako každý rok dostaly prostor porozhlédnout se po knihovně a prohlédnout si knížky, které je nejvíce zaujaly a které by si třeba i přály právě pod stromeček.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

19. 12. 2019


Čertovská diskotéka ve školní družině

Začátek měsíce prosince se nesl v duchu čertovských diskoték. Všech 8 oddělení si připravilo tu svou – přesně na míru. Co bylo ale pro všechny společné, že si všichni popustili uzdu na tanečním parketu a řádilo se. Kromě toho se soutěžilo a veselilo. To, že se celkem sešlo 173 pekelníků, hovoří za vše. No a teď už se všichni těšíme na ježíška – copak nám asi nadělí?

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

19. 12. 2019


Pexesiáda

Venku už nám celkem přituhuje a některé listopadové dny byly deštivé. Náladu nám to však vůbec nezkazilo. V teple našich heren jsme si sedli ke stolům a hráli pexeso. Tuto zábavnou a bystrou hru hrálo celkem 180 dětí. Bohužel do finále mohlo postoupit jen 16 nejlepších. Finále PEXESIÁDY proběhlo ve čtvrtek 21. 11. Všichni finalisté se velice snažili, ale jak to tak bývá, na stupních vítězů mohou být jen tři. Děti si to však užily a byly odměněny. Všichni jsme naším výhercům pogratulovali.

1. místo Veronika Juříková
2. místo Amálie Mahdalová
3. místo Antonie Kosíková

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

25. 11. 2019Beseda v knihovně - Kouzelný svět pohádek

18. 10. a 1. 11. 2019 navštívili naši prvňáčci se ŠD knihovnu J. Mahena. Paní knihovnice dětem na začátku programu krátce vysvětlila jak probíhá půjčování knížek a jak se mají v knihovně ke knížkám chovat.
Děti se dozvěděly jak vznikaly pohádky dříve a dnes, co do pohádky patří a nepatří. Také se dozvěděly kdo je to spisovatel a ilustrátor knihy.
Při čtené pohádce Jak kočička zapomněla mňoukat se všem dobře odpočívalo v příjemném prostředí. Po pohádce si každý mohl prohlížet a číst z knížek, které je nejvíce zaujaly. Beseda s názvem Kouzelný svět pohádek se všem moc líbila a se ŠD se tyto děti vypraví do knihovny zase za rok, ale to už budou velcí druháci.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

5. 11. 2019


Sportovní čtyřboj ve školní družině

… a tak nám v říjnu opět počasí přálo, abychom mohli na školním hřišti poměřit svoje síly v hodu na cíl, skoku do dálky, slalomu a kopu na branku. Trošku si poskočit se každoročně setkává s velkým nadšením – důkazem je účast 136 sportovců. Pro všechny z nás to byla velká radost, ale největší pro vítěze – tady jsou:


1. + 2. třída
1. Evžen Charbaka, 2. C
2. Tina Vinkárková, 2. A
3. Lukáš Korytar, 1. A

3. , 4. + 5. třída
1. Václav Krajíček, 3. A
2. Kristýna Čerevková, 5. B
2. Andy Strejček, 4. C
3. Ella Hejčová, 3. B

A na co se těšíme v listopadu? Hezky do tepla k hracím stolům na pexesiádu.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

5. 11. 2019


Malování na chodníku

Ve středu 18. září 2019 to v naší ŠD zase vypuklo! Soutěž v malování na chodníku zahájila sérii deseti společných akcí, ve kterých si děti mohou porovnat své dovednosti a znalosti. Letošní malování mělo zajímavé a bláznivé téma „Cirkus“. Školní dvůr zaplavily krásné barevné obrázky plné cirkusových stanů, akrobatů, klaunů nebo zvířat. Celkem se zúčastnilo 128 dětí, takže to chvílemi byl opravdový cirkus! Vzniklo tak však 128 úžasných originálů a zvolit ty vítězné opravdu nebyl snadný úkol. Na předních místech se v jednotlivých kategoriích nakonec umístili následující:

Kategorie 1. a 2. tříd:
1. místo – Adam Grebeň
2. místo – Nikol Nesrovnalová
3. místo – Hana Kolářová

Kategorie 3. a 4. tříd:
1. místo – Aneta Popelková
2. místo – Oliver Starý
3. místo – Zuzana Burešová

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

25. 9. 2019