Školní družina

Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve dvou pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.

Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20. 5. 2015

1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
  2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
    1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
    2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
    3. Přednost mají mladší žáci před staršími
    4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
    5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
    6. Umístění do ŠD není nárokové

Plánované akce ve školním roce 2022/2023:

Plánované družinové akce

• Malování na chodníku
  • Družinový trojboj
  • SuperStar
  • Čertovská diskotéka
  • Výtvarná soutěž
  • Karneval
  • Pexesiáda
  • Puzzliáda
  • Pozadu
  • Dopravně - vědomostní soutěž

Malování na chodníku ve školní družině

Ve středu 21. září jsme se sešli v atriu naší školy, kde se uskutečnila soutěž "Malování na chodníku". Letošní téma "Můj domácí mazlíček" mělo u dětí velký ohlas. Sešlo se 116 dětí z 1. až 5. třídy. Děti malovaly převážně psy, kočky, křečky, morčata, ale k vidění byli i hadi nebo pavouci. Všechny obrázky byly nádherné a malování s křídami si děti užily. Všichni zúčastnění si zasloužili sladkou odměnu a velký potlesk. Počasí nám přálo a odpoledne se velmi vydařilo.

Výherci:

1. + 2.třídy
1. Michaela Bočková
2. Jakub Doleček
3. Lukáš Růžička

3. + 4. + 5.třídy

1. Nela Eliášová
2. Julie Barvířová
3. Martina Kavanová

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

26. 9. 2022