Školní družina

Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve dvou pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.

Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20. 5. 2015

1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
  2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
    1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
    2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
    3. Přednost mají mladší žáci před staršími
    4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
    5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
    6. Umístění do ŠD není nárokové

Úplata za zájmové vzdělávání

Směrnici ÚPLATA ZA ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ si můžete přečíst - zde.
    Stanovení úplaty ve ŠD najdete zde.

Plánované akce ve školním roce 2024/2025:

Plánované družinové akce

• Září – Malování na chodníky
  • Říjen – Cesta za pokladem
  • Listopad – Superstar
  • Prosinec – Mikulášská diskotéka
  • Leden – Pexesiáda
  • Únor – Karneval
  • Březen – Výtvarná soutěž
  • Duben – Zkouška paměti
  • Květen – Družinový trojboj
  • Červen – Dopravně vědomostní soutěž
Celoročně tematické besedy v knihovně Jiřího Mahena

Malování na chodníku

Ve středu 25. září proběhla první celodružinová soutěž MALOVÁNÍ NA CHODNÍKU.
Akci jsme dlouho odkládali kvůli deštivému počasí, ale nakonec jsme se dočkali i sluníčka.
Děti letos malovaly oblíbené zvířátko. Pro někoho těžký úkol... Které je to moje oblíbené a dokážu ho namalovat? Chvilka přemýšlení a pak křída v ruce a už se začali objevovat hlavně pejsci, kočičky, medvídci, ale nechyběla ani žirafa nebo páv.
Chodníky před školou se do prvního deště staly krásně barevnou galerií obrázků (často profesionálních).
Porota – paní vychovatelky pak vybraly 6 nejlepších malířů, kteří kromě diplomu dostali i pěkné ceny.
Všechny ostatní děti si odnášely 2 nafukovací balonky.

Vítězové:
Kategorie 1. a 2. tříd
1. místo Elena Kuttnerová
2. místo Isabella Novotná
3. místo Ema Vajdíková

Kategorie 3. a 4. tříd
1. místo Ondřej Turek
2. místo Miriam Sedláková
3. místo Antonie Kovářová

Fotky z akce najdete zde.

27. 9. 2024