Projektunterricht

2. 11. - 6. 11. 2015

V rámci projektové výuky žáci 7. A vytvořili projekty na téma „reálie německy mluvících zemí“, které po dokončení prezentovali před svými spolužáky. Zde si můžete prohlédnout, jak žáci na projektech pracovali a jak jejich prezentace dopadly.

Fotografie z hodiny naleznete zde.

3. 11. - 9. 11. 2015

V rámci projektové výuky žáci 9. AB jazykové skupiny vytvářeli dialogy na téma „Beim Arzt“.

Fotografie naleznete zde.

Den jazyků

V pátek 9. 10. proběhl na druhém stupni Den jazyků. Cílem bylo, aby se co nejvíce zapojili žáci a prezentovali bohatou jazykovou a kulturní rozmanitost světa svým spolužákům. Děti si procvičily praktické dovednosti, jako je samostatnost, kterou potřebovaly při zapisování do skupin a zjišťování informací o průběhu celé akce. Také musely prokázat zodpovědnost při přípravě prezentací, nebo když dostaly jako vedoucí skupin na starost mladší spolužáky. Žáci sedmých až devátých tříd si připravili dvacetiminutovou prezentaci, ukázku, hru, prostě, co je napadlo, k zemi nebo oblasti, která je zajímá. Největší úspěch slavilo Německo, kde si Mia Juřeníková, Beata Lindovská (VIII. A), Adéla Pětivlasová, Nikola Žilková a Filip Křížan (VIII. B) připravili pod vedením paní učitelky Sovové scénku inspirovanou pořadem Alles Gute.

Fotografie k nahlédnutí zde.