Termíny přijímacích zkoušek ve školním roce 2017/2018

Podávání přihlášek na střední školy:

• v prvním kole přijímacího řízení si žák může podat dvě přihlášky
  • pro obory s talentovou zkouškou do 30. 11. 2017
  • do ostatních oborů do 1. 3. 2018
  • za podávání přihlášek na SŠ plně odpovídají rodiče

Přijímací řízení:

• o jeho podobě rozhodne ředitel střední školy, nutné je sledovat všechna kritéria nutná pro přijetí
  • bude probíhat:
    a) do oborů s talentovou zkouškou ve dnech od 2. do 15. ledna 2018
    b) do oborů vzdělávání konzervatoří ve dnech od 15. do 31. ledna 2018
    c) na SŠ s maturitní zkouškou od 12. do 22. dubna 2018
    d) do ostatních škol od 22. do 30. dubna 2018

Závazná kriteria pro přijímací řízení na střední školy zveřejní ředitelé středních škol:

• pro obory s talentovou zkouškou do 30. 11. 2017
  • pro ostatní obory do 31. 1. 2018

Odvolání

• podává se ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí

Další kola přijímacího řízení

• počet kol přijímacího řízení není omezen, v dalších kolech lze podat neomezený počet přihlášek (na školy, které další kola vyhlásily)

Zápisové lístky

• budou vydávány v průběhu února (upřesníme), pro obory závislé na talentové zkoušce dříve. Zápisový lístek je vydáván pouze jeden a vždy zákonnému zástupci, po oznámení přijetí musí být odevzdán do 10 pracovních dnů na příslušné SŠ.

Do prvních ročníků víceletých gymnázií se mohou hlásit výhradně jen děti z pátých a sedmých tříd základních škol.

www.atlasskolstvi.cz
    www.msmt.cz
    www.infoabsolvent.cz

Další informace

Veletrh středních škol proběhne v pavilonu G1 na BVV ve dnech – 24. a 25. 11. 2017, žáci devátých tříd jej navštíví v pátek 24. 11.

Veškeré informace budou rodičům předány na lednové informativní schůzce s výchovnou poradkyní.

Existuje možnost využít kariérového poradenství na PPP Brno

• rodiče se musí objednat a vyplnit žádost
    • škole vyplní školní dotazník
    • I. fáze - skupinová, II. fáze - individuální
    Konzultační hodiny výchovné poradkyně
    Čtvrtek 13:00 - 15:00, jinak kdykoliv po telefonické domluvě.

Náplň práce výchovné poradkyně

Hlavní náplní práce výchovné poradkyně je pomoc dětem s výchovnými a vzdělávacími problémy, spolupracovat s učiteli a rodiči žáků, pedagogicko-psychologickými poradnami, poskytovat poradenskou činnost při volbě povolání, zprostředkovávat distribuci materiálů o SŠ, informovat o termínech přijímacího řízení a konzultovat situaci s metodičkou prevence. Cílem je vytvoření příznivé atmosféry ve třídách a spokojenost dětí ve škole.