Školní družina

Upozornění školní družiny

Provoz ŠD bude v pátek 29. 6. 2018 ukončen ve 13.00 hod.

Andrea Vardanová, ved. ŠD

25. 6. 2018


Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve třech pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.


Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20.5.2015

 1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
 2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
  1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
  2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
  3. Přednost mají mladší žáci před staršími
  4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
  5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
  6. Umístění do ŠD není nárokové


Plánované akce ve školním roce 2017/2018:

  Plánované družinové akce

 • Malování na chodníku
 • Družinový pětiboj
 • SuperStar
 • Čertovská diskotéka
 • Výtvarná soutěž
 • Karneval
 • Pexesiáda
 • Dopavně - vědomostní soutěž
 • Besedy v knihovně Jiřího Mahena
 • Pozadu
 • Puzzliáda


Dopravně-vědomostní soutěž

Ve čtvrtek 14.6 uspořádala školní družina dopravně-vědomostní soutěž v okolí školy. Dětí se zúčastnilo celkem 110, byly rozděleny do několika družstev napříč ročníky. Procvičily si dopravní značky podle názvů i podle obrázků, dopravní prostředky, místa, kde se pohybují, dopravní výchově. Děti byly šikovné, jejich znalosti ukázaly, že dokáží velmi dobře spolupracovat v týmu. Znalosti projevili jak malí prvňáčci, tak i o několik let starší spolužáci.
Na fotky z akce se můžete podívat zde.Obvodní olympiáda ŠD na ZŠ Janouškova

Dne 13. června se vypravili nejlepší družinoví sportovci reprezentovat naši školu na ZŠ Janouškova, kde se konala již tradiční obvodní olympiáda. Naši žáci se neztratili. Za vzornou reprezentaci děkujeme: Sabči Moricové, Kamči Beránkové, Tomu Trnkovi a Marku Vítkovi. Blahopřejeme za 1. místo Kristýnce Čerevkové, za 2. místo Štěpovi Němčanskému, za 3. místo Lucce Ekrtové a Pepíkovi Blatnému. Sportu zdar a jen tak dál!!
Na fotky z akce se můžete podívat zde.Celodružinová soutěž “Pozadu“

Jarní období je ideální čas na sportování venku, a tak i děti ze školní družiny mohly změřit své síly v netradičních disciplínách ve sportovní soutěži nazvané “Pozadu“, která se uskutečnila ve čtvrtek 10. května. Jak název soutěže napovídá, šlo o aktivity, ve kterých malí sportovci závodili pozpátku. Svými výkony ale mezi posledními zdaleka nezůstali. Dařilo se jim ve všech čtyřech soutěžích, které pro ně byly připraveny. Děti si vyzkoušely trefit se barevnými rybičkami do podběráku, proběhnout bez zaváhání slalom se lžičkou a míčkem, hodit míč co nejdále za sebe do tří barevných, bodovaných políček nebo vyběhnout pozadu do kopce s malou zátěží. Nejlepší soutěžící si odnesli hezké ceny a diplomy. Celkem se soutěže zúčastnilo 185 dětí.

Vítězové: 1. a 2. třídy:

 1. místo – Luboš Rohleder
 2. místo – Matěj Pečinka
 3. místo – Richard Nečas
3. a 4. třídy:
 1. místo – Daniel Králíček
 2. místo – Denisa Vodáčková
 3. místo – Viktoriya Cheborukhina

Na fotky z akce se můžete podívat zde.Puzzliáda

Duben ve školní družině patřil puzzlím. V každém oddělení se vášnivě skládalo, trénovalo a soupeřilo. Nakonec ze všech 95 zúčastněných dětí zůstalo 14 nejlepších soutěžících. Ti se pak v posledním dubnovém týdnu potkali v závěrečném kole letošní PUZZLIÁDY. Souboj to byl napínavý a velmi těsný, rozhodovaly vteřiny. Jak už to však bývá, zvítězit nemohou všichni a tak bylo brzo rozhodnuto. Tři nejrychlejší soutěžící si odnesli pěkné odměny a diplomy. Zkrátka ale nepřišel žádný z finalistů, na všechny čekala sladká dobrota.

Vítězové:

 1. místo – Kryštof Chaloupka
 2. místo – Arne Štoudek
 3. místo – Veronika Juříková

Gratulujeme vítězům, děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další soutěž!

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Karneval

Princezny, vodníci, strašidla i zvířátka či indiáni! Všechny tyto postavy a mnohé další, jsme mohli potkat v družinkách během druhé půlky března. A jak je to možné? Škola se proměnila v pohádku? Ale ne, to jenom ve všech odděleních probíhal karneval, kterého se zúčastnilo celkem 194 dětí! Ty všechny v družinkách mohly tancovat, soutěžit a řádit jako o život! Pro každého se našlo i něco dobrého na zub a odměna za vytvořený kostým.
Věříme, že všechny děti si karneval užily a těšíme se zase za rok!

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Pexesiáda

Koncem února si ve školní družině poměřilo svoje síly v pexesu rovných 150 dětí různých věkových kategorií od první až po čtvrtou třídu. Avšak z úžasných 150 zúčastněných se do finále mohlo probojovat jen 16 nadšenců, po dvou z každého oddělení. Tato napínavá finálová bitva se odehrála 1. března, kdy často počty získaných pexesových dvojic v soubojích byly velmi těsné a tedy do poslední chvíle nebylo jasné, jak to všechno dopadne. Všichni finalisté statečně bojovali do posledního dechu, nicméně umístit se na stupních vítězů mohli jen tři z nich. Vítězové si odnesli diplomy a pěkné odměny, ale ani žádný z finalistů samozřejmě neodešel s prázdnou a každý z nich si za úžasnou podívanou odnesl sladkou odměnu.


Umístění:
 1. místo Šimon Mahdal, 2. A
 2. místo Eliška Frölichová, 3. C
 3. místo Renata Chaloupková, 1. A

Všem hráčům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Superstar - ZŠ Milénova

Rok uběhl jako voda, a my jsme se opět vydali do útulné školní družiny na ZŠ Milénova. Tam se ve středu 21. února 2018 konalo Obvodní kolo pěvecké soutěže školních družin SUPERSTAR.

Z naší družinky byly nominovány 4 děti, které se umístily v Celodružinové soutěži na předních místech.


Do kategorie 1. a 2. třídy: ELLEN RIEDEROVÁ z 2.A a MATYÁŠ VÁŽAN z 1.C
Do kategorie 3. a 4. třídy: TEREZA MAJEROVÁ z 3.B a ADAM KAISLER z 3.C

Bohužel, někdy se stávají i situace, které nás nemile překvapí… Ráno, před odchodem na ZŠ Milénova, volala maminka ELLEN RIEDEROVÉ, že Ellen onemocněla :-(. Nezbývalo, než narychlo sehnat náhradnici. A tou byla naštěstí dobře připravená ANIČKA ČERVINKOVÁ z 2.C.

Všechny naše děti úspěšně zvládly svoje vystoupení v konkurenci několika škol. Napětí bylo veliké, čekání na výsledky dlouhé, ale brzy jsme se dočkali. A hned v první kategorii jsme získali nejvyšší ocenění! Anička Červinková, ač byla náhradnicí, si vyzpívala 1. místo a postup do Městského kola. V dalších kategoriích byli úspěšní i naši chlapci, kteří si odnesli diplomy za 2. a 3. místo.

Zde je umístění našich dětí:

 1. místo Anička Červinková 2.C
 2. místo Matyáš Vážan 1.C
 3. místo Adam Kaisler 3.C
Terezka Majerová skončila ve své kategorii na krásném 4. místě.

Oceněným dětem gratulujeme, a všem čtyřem dětem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.
Závěrem malý vzkaz: Děti, nepřestávejte zpívat, vždyť se zpěvem je život krásnější! :-)

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Výtvarná soutěž

Zimní období zpříjemnila dětem výtvarná soutěž na téma „nejlepší dárek“, která se uskutečnila ve dnech 15. 1. – 19. 1. 2018 ve školní družině. K nejoblíbenějším dárkům nejčastěji patřily hračky, kolo, fotoaparát, ale třeba i společný rodinný výlet. Děti se zhostily výtvarného úkolu s nadšením a vytvořily originální obrázky plné fantazie, barevných odstínů a zajímavých tvarů. Každý ze 173 účastníků soutěže si dal na své práci záležet, a tak neměla porota při výběru nejlepších prací snadné rozhodování. Ocenění získala originálním způsobem ztvárněná výtvarná dílka a jejich autorům byly předány pěkné odměny.


Vítězové:
1. a 2. třídy
 1. místo - Natálie Fedorová
 2. místo - Apolena Dolejšová
 3. místo - Tereza Němcová

3. a 4. třídy
 1. místo - Veronika Obrovská
 2. místo - Kristýna Čerevková
 3. místo - Filip Juroš

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Návštěva knihovny Jiřího Mahena

V pátek 15. prosince navštívila školní družinka knihovnu Jiřího Mahena v Brně. Prohlídka byla velice zajímavá. Děti se dozvěděly, jak se slaví Vánoce a které vánoční zvyky je provází nejen u nás, ale i v jiných zemích. Nebyly opomenuty vánoční symboly jako anděl, betlém, strom, ryba a zvon. Dále byly zmíněny vánoční květiny a rostliny, které jsou úzce spojeny s Vánocemi. Návštěva se dětem velice líbila. Ve zbylém čase si děti mohly vypůjčit a nahlédnout do knih.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Čertovská diskotéka

Čertovská diskotéka se nám ve ŠD letos opravdu vydařila. Ve všech odděleních se tancovalo, zpívalo a soutěžilo jako o život! 7. a 8. prosince se celkem 156 veselých čertíků, čertic a samozřejmě i několik andělů už od rána nemohlo dočkat, až to konečně vypukne. Naprosto šťastní a příjemně unavení si všichni domů kromě malé sladkosti odnášeli i velký zážitek.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


SuperStar

Nejen v televizi, či v rádiu můžeme, slyšet skvělé a talentované zpěváky. Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 se i naší školou nesl libý zvuk lidových i moderních písní v podání účastníků naší Družinové Superstar.
V prvním kole se mohl zúčastnit každý, komu nevadí prezentovat svůj um před ostatními. Účastnilo se cekem 117 zpěváků. Porota, která se skládala z ostatních žáků tříd pak vybírala jedenáct finalistů v kategorii sólového zpěvu dohromady 1 a 2 třídy a 3 a 4 třídy. Finále už bylo jakoby vystřižené z televizní soutěže. Zpěváci se dlouho a pečlivě připravovali na svůj velký den. Zde již o vítězi rozhodovala porota složená s vychovatelek všech družin. Na hluboký zážitek budeme všichni dlouho vzpomínat a s napětím očekávat, s čím přijdou naši malí slavíčci příští rok.

Výherci 1 a 2 tříd:

 1. Riederová Ellen 2.A
 2. Červinková Anička 2.C
 3. Vážan Matyáš 1.C

3 a 4 třídy:

 1. Majerová Tereza 3.B
 2. Kaisler Adam 3.C
 3. Lužný Mikuláš 3A
 4. Běhal Daniel 3.B

Všem účastníkům gratulujeme.
Bc. Martina Urbánková

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Návštěva knihovny

Ve dnech 3. a 10. listopadu navštívily 3 oddělení prvňáčků naší družinky knihovnu Jiřího Mahena.

Tentokrát nás čekal program na téma „Kouzelný svět pohádek“. Nejdříve si děti poslechly pohádku, o které si potom s paní knihovnicí povídaly. Velice se jim líbila také soutěž, ve které hledaly správné dvojice pohádkových postaviček. A protože nám zbylo ještě trošku času, mohli jsme si půjčit a prohlédnout knížky, které nás zaujaly.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Sportovní čtyřboj

Ještě nestačily uschnout kaluže, které spláchly naše malování na školním dvoře, a už nás čekala další společná zastávka – tentokrát sportovní. Tradice je tradice, a tak se sportovci ze všech oddělení sešli během dvou dnů na školním hřišti, aby se porvali o nejlepší umístění v disciplínách – hod na cíl, slalom, dřepy a běh. No a jak již dávno pravil jeden chytrý pán – Baron Pierre de Coubertin - „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a bojovat“, tak se u nás podařilo jeho myšlenku naplnit 130ti sportovcům. A ti, kteří se nejen zúčastnili, ale podali takové výkony, se kterými vystoupali na stupně vítězů! :-)

1. a 2. třídy

 • 1. místo – Kryštof Chaloupka
 • 2. místo – Richard Čihák
 • 3. místo – David Jasinskyj
 • 3. místo – Adam Kolář
 • 3. místo – Zbyněk Bureš

3. a 4. třídy

 • 1. místo – Daniel Běhal
 • 2. místo – Vojta Spousta
 • 3. místo – Honza Habanec

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Malování na chodníku

Deštivé počasí a školní dvůr plný louží naši první letošní celodružinovou soutěž sice posunuly o dva dny, ale ve středu 27. září vysvitlo slunce a tak hurá s křídami ven!!
Téma bylo přímo strašidelné – příšerky a strašidla.
103 malých umělců se snažilo upoutat porotu svým výtvorem a opět to nebylo ani pro jednu stranu jednoduché. Strašidla strašidelná, hrůzostrašná, směšná, veselá i smutná, bílá i barevná proměnila dvůr v krásně barevnou galerii.

A výsledek:
1. a 2. třídy

 • 1. místo – Sofiie Chmelařová
 • 2. místo – Aneta Popelková
 • 3. místo – Šimon Mahdal

3. a 4. třídy

 • 1. místo – Nela Růžičková
 • 2. místo – Lukáš Kellner
 • 3. místo – Lucie Šišáková

Na fotky z akce se můžete podívat zde.