Školní družina

Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve třech pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.

Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20.5.2015

1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
  2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
    1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
    2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
    3. Přednost mají mladší žáci před staršími
    4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
    5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
    6. Umístění do ŠD není nárokové

Plánované akce ve školním roce 2019/2020:

Plánované družinové akce

• Malování na chodníku
  • Družinový čtyřboj
  • SuperStar
  • Čertovská diskotéka
  • Výtvarná soutěž
  • Karneval
  • Pexesiáda
  • Puzzliáda
  • Besedy v knihovně Jiřího Mahena
  • Pozadu
  • Dopravně - vědomostní soutěž

Pexesiáda

Venku už nám celkem přituhuje a některé listopadové dny byly deštivé. Náladu nám to však vůbec nezkazilo. V teple našich heren jsme si sedli ke stolům a hráli pexeso. Tuto zábavnou a bystrou hru hrálo celkem 180 dětí. Bohužel do finále mohlo postoupit jen 16 nejlepších. Finále PEXESIÁDY proběhlo ve čtvrtek 21. 11. Všichni finalisté se velice snažili, ale jak to tak bývá, na stupních vítězů mohou být jen tři. Děti si to však užily a byly odměněny. Všichni jsme naším výhercům pogratulovali.

1. místo Veronika Juříková
2. místo Amálie Mahdalová
3. místo Antonie Kosíková

25. 11. 2019

Beseda v knihovně - Kouzelný svět pohádek

18. 10. a 1. 11. 2019 navštívili naši prvňáčci se ŠD knihovnu J. Mahena. Paní knihovnice dětem na začátku programu krátce vysvětlila jak probíhá půjčování knížek a jak se mají v knihovně ke knížkám chovat.
Děti se dozvěděly jak vznikaly pohádky dříve a dnes, co do pohádky patří a nepatří. Také se dozvěděly kdo je to spisovatel a ilustrátor knihy.
Při čtené pohádce Jak kočička zapomněla mňoukat se všem dobře odpočívalo v příjemném prostředí. Po pohádce si každý mohl prohlížet a číst z knížek, které je nejvíce zaujaly. Beseda s názvem Kouzelný svět pohádek se všem moc líbila a se ŠD se tyto děti vypraví do knihovny zase za rok, ale to už budou velcí druháci.

5. 11. 2019

Sportovní čtyřboj ve školní družině

… a tak nám v říjnu opět počasí přálo, abychom mohli na školním hřišti poměřit svoje síly v hodu na cíl, skoku do dálky, slalomu a kopu na branku. Trošku si poskočit se každoročně setkává s velkým nadšením – důkazem je účast 136 sportovců. Pro všechny z nás to byla velká radost, ale největší pro vítěze – tady jsou:

1. + 2. třída
1. Evžen Charbaka, 2. C
2. Tina Vinkárková, 2. A
3. Lukáš Korytar, 1. A

3. , 4. + 5. třída
1. Václav Krajíček, 3. A
2. Kristýna Čerevková, 5. B
2. Andy Strejček, 4. C
3. Ella Hejčová, 3. B

A na co se těšíme v listopadu? Hezky do tepla k hracím stolům na pexesiádu.

5. 11. 2019

Malování na chodníku

Ve středu 18. září 2019 to v naší ŠD zase vypuklo! Soutěž v malování na chodníku zahájila sérii deseti společných akcí, ve kterých si děti mohou porovnat své dovednosti a znalosti. Letošní malování mělo zajímavé a bláznivé téma „Cirkus“. Školní dvůr zaplavily krásné barevné obrázky plné cirkusových stanů, akrobatů, klaunů nebo zvířat. Celkem se zúčastnilo 128 dětí, takže to chvílemi byl opravdový cirkus! Vzniklo tak však 128 úžasných originálů a zvolit ty vítězné opravdu nebyl snadný úkol. Na předních místech se v jednotlivých kategoriích nakonec umístili následující:

Kategorie 1. a 2. tříd:
1. místo – Adam Grebeň