Školní družina

Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve třech pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na VNITŘNÍ ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.

Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20.5.2015

1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
  2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
    1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
    2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
    3. Přednost mají mladší žáci před staršími
    4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
    5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
    6. Umístění do ŠD není nárokové

Plánované akce ve školním roce 2019/2020:

Plánované družinové akce

• Malování na chodníku
  • Družinový čtyřboj
  • SuperStar
  • Čertovská diskotéka
  • Výtvarná soutěž
  • Karneval
  • Pexesiáda
  • Puzzliáda
  • Besedy v knihovně Jiřího Mahena
  • Pozadu
  • Dopravně - vědomostní soutěž

Malování na chodníku

Ve středu 18. září 2019 to v naší ŠD zase vypuklo! Soutěž v malování na chodníku zahájila sérii deseti společných akcí, ve kterých si děti mohou porovnat své dovednosti a znalosti. Letošní malování mělo zajímavé a bláznivé téma „Cirkus“. Školní dvůr zaplavily krásné barevné obrázky plné cirkusových stanů, akrobatů, klaunů nebo zvířat. Celkem se zúčastnilo 128 dětí, takže to chvílemi byl opravdový cirkus! Vzniklo tak však 128 úžasných originálů a zvolit ty vítězné opravdu nebyl snadný úkol. Na předních místech se v jednotlivých kategoriích nakonec umístili následující:

Kategorie 1. a 2. tříd:
1. místo – Adam Grebeň
2. místo – Nikol Nesrovnalová
3. místo – Hana Kolářová

Kategorie 3. a 4. tříd:
1. místo – Aneta Popelková
2. místo – Oliver Starý
3. místo – Zuzana Burešová

Na fotky z akce se můžete podívat zde.

25. 9. 2019