Školní družina

Provoz naší školní družiny začíná v 6.30 a končí v 16.30 hodin. Paní vychovatelky se mohou dětem věnovat ve třech pěkně zařízených hernách a třídách. Všechny děti mají k dispozici různé hry, karty a hračky, které každým rokem doplňujeme podle potřeby.

Velkému zájmu se těší ranní družina, do které dochází děti nejen podle potřeby rodiny, ale i z vlastního zájmu. Každý si zde najde svou oblíbenou činnost - cvičení, zpěv, stolní hry, modelování z plastelíny, četba z dětských časopisů, karty, práce s papírem, ....

V odpolední družině probíhají ve všech odděleních střídavě různé zájmové činnosti, zaměřené na potřeby a zájmy dětí.

Od 13.45 do 15.00 chodí všechny děti na pravidelné vycházky do přírody. K dispozici je i hřiště, kde probíhají různé sportovní aktivity.

Vždy jednou za měsíc pořádáme celodružinovou akci. Děti se nejen dobře pobaví, ale porovnají si i své schopnosti a znalosti v různých soutěžích.

Zde se můžete podívat na ŘÁD ŠKOLNÍ DRUŽINY.


Kritéria pro přijetí žáka do školní družiny - platná od 20.5.2015

 1. Přednostně jsou přijímání žáci 1., 2., a 3. ročníku v rámci zápisu do ŠD
 2. V případě volné kapacity budou do ŠD přijati žáci 4. ročníků dle následujících pravidel:
  1. V termínu zápisu do ŠD odevzdají zákonní zástupci zápisový lístek
  2. Zaměstnanost rodičů (přednost mají děti zaměstnaných rodičů nebo OSVČ
  3. Přednost mají mladší žáci před staršími
  4. Bod b) c) platí v případě, je-li přijímán omezený počet pro naplnění kapacity 240 žáků
  5. Žáci zákonných zástupců, kteří jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené budou přijímání v případě nenaplněné kapacity ŠD. Při nezbytnosti uvolnit místo, ukončíme na výzvu vedoucí vychovatelky docházku žáka do ŠD
  6. Umístění do ŠD není nárokové


Plánované akce ve školním roce 2017/2018:

  Plánované družinové akce

 • Malování na chodníku
 • Družinový pětiboj
 • SuperStar
 • Čertovská diskotéka
 • Výtvarná soutěž
 • Karneval
 • Pexesiáda
 • Dopavně - vědomostní soutěž
 • Besedy v knihovně Jiřího Mahena
 • Pozadu
 • Puzzliáda


Výtvarná soutěž

Zimní období zpříjemnila dětem výtvarná soutěž na téma „nejlepší dárek“, která se uskutečnila ve dnech 15. 1. – 19. 1. 2018 ve školní družině. K nejoblíbenějším dárkům nejčastěji patřily hračky, kolo, fotoaparát, ale třeba i společný rodinný výlet. Děti se zhostily výtvarného úkolu s nadšením a vytvořily originální obrázky plné fantazie, barevných odstínů a zajímavých tvarů. Každý ze 173 účastníků soutěže si dal na své práci záležet, a tak neměla porota při výběru nejlepších prací snadné rozhodování. Ocenění získala originálním způsobem ztvárněná výtvarná dílka a jejich autorům byly předány pěkné odměny.


Vítězové:
1. a 2. třídy
 1. místo - Natálie Fedorová
 2. místo - Apolena Dolejšová
 3. místo - Tereza Němcová

3. a 4. třídy
 1. místo - Veronika Obrovská
 2. místo - Kristýna Čerevková
 3. místo - Filip Juroš

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Návštěva knihovny Jiřího Mahena

V pátek 15. prosince navštívila školní družinka knihovnu Jiřího Mahena v Brně. Prohlídka byla velice zajímavá. Děti se dozvěděly, jak se slaví Vánoce a které vánoční zvyky je provází nejen u nás, ale i v jiných zemích. Nebyly opomenuty vánoční symboly jako anděl, betlém, strom, ryba a zvon. Dále byly zmíněny vánoční květiny a rostliny, které jsou úzce spojeny s Vánocemi. Návštěva se dětem velice líbila. Ve zbylém čase si děti mohly vypůjčit a nahlédnout do knih.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Čertovská diskotéka

Čertovská diskotéka se nám ve ŠD letos opravdu vydařila. Ve všech odděleních se tancovalo, zpívalo a soutěžilo jako o život! 7. a 8. prosince se celkem 156 veselých čertíků, čertic a samozřejmě i několik andělů už od rána nemohlo dočkat, až to konečně vypukne. Naprosto šťastní a příjemně unavení si všichni domů kromě malé sladkosti odnášeli i velký zážitek.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


SuperStar

Nejen v televizi, či v rádiu můžeme, slyšet skvělé a talentované zpěváky. Ve dnech 22. a 23. listopadu 2017 se i naší školou nesl libý zvuk lidových i moderních písní v podání účastníků naší Družinové Superstar.
V prvním kole se mohl zúčastnit každý, komu nevadí prezentovat svůj um před ostatními. Účastnilo se cekem 117 zpěváků. Porota, která se skládala z ostatních žáků tříd pak vybírala jedenáct finalistů v kategorii sólového zpěvu dohromady 1 a 2 třídy a 3 a 4 třídy. Finále už bylo jakoby vystřižené z televizní soutěže. Zpěváci se dlouho a pečlivě připravovali na svůj velký den. Zde již o vítězi rozhodovala porota složená s vychovatelek všech družin. Na hluboký zážitek budeme všichni dlouho vzpomínat a s napětím očekávat, s čím přijdou naši malí slavíčci příští rok.

Výherci 1 a 2 tříd:

 1. Riederová Ellen 2.A
 2. Červinková Anička 2.C
 3. Vážan Matyáš 1.C

3 a 4 třídy:

 1. Majerová Tereza 3.B
 2. Kaisler Adam 3.C
 3. Lužný Mikuláš 3A
 4. Běhal Daniel 3.B

Všem účastníkům gratulujeme.
Bc. Martina Urbánková

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Návštěva knihovny

Ve dnech 3. a 10. listopadu navštívily 3 oddělení prvňáčků naší družinky knihovnu Jiřího Mahena.

Tentokrát nás čekal program na téma „Kouzelný svět pohádek“. Nejdříve si děti poslechly pohádku, o které si potom s paní knihovnicí povídaly. Velice se jim líbila také soutěž, ve které hledaly správné dvojice pohádkových postaviček. A protože nám zbylo ještě trošku času, mohli jsme si půjčit a prohlédnout knížky, které nás zaujaly.

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Sportovní čtyřboj

Ještě nestačily uschnout kaluže, které spláchly naše malování na školním dvoře, a už nás čekala další společná zastávka – tentokrát sportovní. Tradice je tradice, a tak se sportovci ze všech oddělení sešli během dvou dnů na školním hřišti, aby se porvali o nejlepší umístění v disciplínách – hod na cíl, slalom, dřepy a běh. No a jak již dávno pravil jeden chytrý pán – Baron Pierre de Coubertin - „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a bojovat“, tak se u nás podařilo jeho myšlenku naplnit 130ti sportovcům. A ti, kteří se nejen zúčastnili, ale podali takové výkony, se kterými vystoupali na stupně vítězů! :-)

1. a 2. třídy

 • 1. místo – Kryštof Chaloupka
 • 2. místo – Richard Čihák
 • 3. místo – David Jasinskyj
 • 3. místo – Adam Kolář
 • 3. místo – Zbyněk Bureš

3. a 4. třídy

 • 1. místo – Daniel Běhal
 • 2. místo – Vojta Spousta
 • 3. místo – Honza Habanec

Na fotky z akce se můžete podívat zde.


Malování na chodníku

Deštivé počasí a školní dvůr plný louží naši první letošní celodružinovou soutěž sice posunuly o dva dny, ale ve středu 27. září vysvitlo slunce a tak hurá s křídami ven!!
Téma bylo přímo strašidelné – příšerky a strašidla.
103 malých umělců se snažilo upoutat porotu svým výtvorem a opět to nebylo ani pro jednu stranu jednoduché. Strašidla strašidelná, hrůzostrašná, směšná, veselá i smutná, bílá i barevná proměnila dvůr v krásně barevnou galerii.

A výsledek:
1. a 2. třídy

 • 1. místo – Sofiie Chmelařová
 • 2. místo – Aneta Popelková
 • 3. místo – Šimon Mahdal

3. a 4. třídy

 • 1. místo – Nela Růžičková
 • 2. místo – Lukáš Kellner
 • 3. místo – Lucie Šišáková

Na fotky z akce se můžete podívat zde.